Prosinec 2007

Rocky Vs Medved

23. prosince 2007 v 18:17 | Baryk |  FotoGalerie
Mala fotomontaz !!! Muj vanocni darek pro vas :-) ADMIN BARYK

Brigitte Nielsen

23. prosince 2007 v 18:11 | Baryk |  Herci
Datum narození:15.06.1963 Místo narození:Elsinore, Dánsko Znamení : BlíženciŽivotopis: Je dcerou inženýra a knihovnice. Začínala jako modelka agentury Elite. Dino De Laurentis si ji vybral pro titulní roli udatné rudovlasé bojovnice, která se s pomocí velekněze (Arnold Schwarzenegger) mstí kruté královně (Sandahl Bergmanová) za smrt svých rodičů, v comicsové fantasy Red Sonja (r. R. Fleischer), ačkoliv nikdy nestudovala hereckou školu.

Jako svůdná Ruska Ludmila, olympijská mistryně v plavání, doprovázející svého manžela - amatérského mistra světa v boxu (Dolph Lundgren) - na utkání s americkým šampionem (Sylvester Stallone), účinkovala ve filmu Rocky IV (r. S. Stallone). O
rok později se objevila v úloze reklamní modelky Ingrid, kterou zachrání před sektou sadistických vrahů policejní specialista (Sylvester Stallone), v akčním kriminálním snímku Cobra (r. G. P. Cosmatos).

Díky těmto dvěma filmům se její vizáž stala jedním z archetypů nezávislé ženy 20. století: hrdě vypjaté držení těla, mužsky razantní pohyby, koketně vzletné obočí a pevně vyčesané, tužidlem zpevněné vlasy platinové blondýnky. Její poslední velkou příležitostí byla role sadistické profesionální vražedkyně Karly Fryové v kriminální komedii Policajt v Beverly Hills II (r. T. Scott) a pak následoval ústup ze slávy.

Snažila se ještě prosadit v Evropě jako zpěvačka (LP deska Every Body Tells a Story), načež definitivně zabředla do nenáročných snímků kategorie B. Pomíjivou slávu získávala především svými neskrývanými fyzickými přednostmi, manželstvím se Sylvestrem Stallonem (1985-88) a zejm. skandály, spojenými s jejich rozvodem.

Z prvního manželství s dánským jazzovým
hudebníkem Kasperem Windingem pochází syn Julian (nar. 1983), ze vztahu s fotbalovou hvězdou Markem Gastineauem má syna Kiliana (nar. 1990). Třetím manželem byl britský režisér videoklipů Sebastian Copeland. 1992 pobývala pracovně v Československu, kde natáčela TV filmy Peklo v řetězech II a Princezna Fantaghiro.

Carl Weathers (Apollo Creed)

23. prosince 2007 v 18:09 | Baryk |  Herci

Místo narození

New Orleans, Louisiana, USA

Datum narození

14. ledna 1948 (Kozoroh)
59 let (60. narozeniny slaví za 47 dní)
Životopis Carl Weathers se narodil 14. ledna 1948 v New Orleans v Louisianě a v polovině 70. let vyměnil kariéru fotbalové hvězdy (hrál jako zadák za tým Oakland Raiders) za neméně úspěšnou dráhu filmového a televizního herce. Zahájil ji v roce 1975 jednorázovým hostováním v televizních seriálech a malými rolemi ve dvou blaxploitation snímcích režiséra Arthura Markse FRIDAY FOSTER (1975) a BUCKTOWN (1975). Objevil se tu po boku černošských akčních hvězd Pam Grier (FOXXY BROWN), Yapheta Kotto (BĚŽÍCÍ MUŽ) či Freda Williamsona (ČERNÁ KOBRA), jejichž řady měl v 80. letech spolu s Mr. T (ROCKY III), Billem Dukem (KOMANDO) a dalšími rozšířit.

Průlom přišel o rok později s rolí velkohubého boxerského šampiona Apollo Creeda ve sportovním dramatu ROCKY (1976). Film provázel obrovský komerční ohlas a v Oscarovém klání na jaře následujícího roku ukořistil tři zlaté sošky, mj. i tu za nejlepší film. Weathers sice jako jediný z ROCKYHO hereckého ansámblu nebyl nominován, ale stejně jako pro představitele titulní role Sylvestera Stallona se i pro něj stala ta jeho (neskrývající inspiraci Muhammadem Alim) rolí průlomovou a životní. Následovaly malé role v dobrých (BLÍZKÁ SETKÁNÍ TŘETÍHO DRUHU, ODDÍL 10 Z NAVARONE, NA ŽIVOT A NA SMRT) a velké role ve špatných, výlučně televizních snímcích. V roce 1979 se vrátil k Apollo Creedeovi v druhém ROCKYM, kde dali pro velký úspěch se Stallonem odvetu století.

I v dalších letech patřily
nové díly ROCKYHO k tomu nejlepšímu, co se mu dostalo na stůl. V ROCKY III (1982) prošla pod vlivem nastupujících 80. let celá série a s ní i Weathersova postava zásadní proměnou. Showmana Apolla vystřídal zvířecí zabiják Clubber v podání "zlobivého černocha" Mr. T (kterého ROCKY III udělal stejně jako Weatherse udělal ROCKY) a někdejší soupeř Apollo zaujal místo Rockyho mrtvého trenéra, důvěrníka a nejlepšího přítele. Žánr série se posunul od sportovního dramatu k brutálnímu akčnímu filmu a spolu se stejně laděným čtvrtým dílem o tři roky později poukázal na Weathersův potenciál coby akční hvězdy.

Ten si uvědomil producent akčních filmů jako KOMANDO nebo SMRTONOSNÁ
ZBRAŇ Joel Silver a po Apollově smrti ve čtvrtém díle nabídl Weathersovi na zkoušku vedlejší roli v akční sci-fi PREDÁTOR (1987) s Arnoldem Schwarzeneggerem, kde se setkal s jinou černou akční hvězdou 80. let Billem Dukem. S tím si zahrál i o rok později v akčním filmu ACTION JACKSON (1988) opět v Silverově produkci, kde se dočkal své první hlavní role ve velkém filmu a který se bohužel stal propadákem.

V 90. letech začala jeho kariéra podobně jako u mnoha jiných hvězd 80. let rychle uvadat. Zahrál si ještě v několika akčních béčkách jako HURRICANE SMITH (1992) či televizní NEVIDITELNÉ KOMANDO (1997) a jeho pokračování (1999) a objevil se v pár komediích Adama Sandlera (RIVALOVÉ, MALÝ NICKY - SATAN JUNIOR, OSM BLÁZNIVÝCH VEČERů). V roce 2005 vystoupil v reality
show Sylvestera Stallona "CONTENDER" (Zápasník), v níž šestnáct slibných mladých boxerů bojuje o postup do finále v LasVegas a milion dolarů. Je členem Olympijského výboru Spojených států.

Dolph Lungren (Ivan Drago)

23. prosince 2007 v 18:04 | Baryk |  Herci

Datum narození:

03.11.1957 Místo narození:Stockholm, Švédsko Znamení :
ŠtírŽivotopis: Dolph Lundgren je synem inženýra a filoložky. Od čtrnácti let se věnuje karate, v němž se stal trojnásobným mistrem Evropy (1980, 1981 a 1983). Jako vynikající student chemie, matematiky a fyziky na Královském technologickém institutu ve Stockholmu získal stipendia ke studiím na Washington State University, Clemson University v Jižní Karolině, University of Sydney v Austrálii a Massachusetts Institute of Technology. Herecké vzdělávání v
New Yorku si platil z výdělků příležitostných zaměstnání (mj. pózoval pro reklamní fotografie do sportovních časopisů).

Známost s černošskou excentrickou zpěvačkou, modelkou a herečkou Grace Jonesovou mu vynesla malou roli v bondovce Vyhlídka na vraždu (r. J. Glen). Rázem se prosadil úlohou ruského boxera Ivana Draga, který jako amatérský mistr světa vyzve k souboji svého amerického kolegu (Sylvester Stallone), v boxerském thrilleru s politickými podtexty Rocky IV (r. S. Stallone).

Vedle Sylvestera Stalloneho, Arnolda Schwarzeneggera a Jean-Clauda Van Damma se postupně vypracoval na jednoho z nejpopulárnějších představitelů svalnatých hrdinů laciných akčních thrillerů, kde však nemá prakticky možnost odhalit své herecké kvality, zato neustále přesvědčuje o své tělesné zdatnosti, ať už jako obhájce a mstitel spravedlnosti (Temný anděl, Čas pomsty, Střelec) nebo psychopatický zabiják (Univerzální voják).

Nepříliš zdařilé vybočení ze stereotypu supermanských borců učinil v postavě losangeleského reportéra Mika Andersona, pátrajícího v Izraeli po pozadí teroristického útoku na americkou námořní základnu, ve špionážním thrilleru Kamufláž (r. M. Coto).

Na podzim 1994 pobýval v Praze při příležitosti natáčení akčního snímku Střelec, v němž ztělesnil amerického agenta
českého původu Michaela Danea, který přijíždí do Čech, aby dopadl a zneškodnil vraha kubánského velvyslance. 1994 se D. L. oženil s módní návrhářkou Anette Qvibergovou, s níž má dceru Idu Sigrid (nar. 1996).

Mr T. (Clubber Land)

23. prosince 2007 v 17:55 | Sladas |  Herci
Narodil se : 21. května 1952 v
Chicagu,Illinois, USA
Životopis: Mr. T, vlastním jménem Lawrence Tureaud, se narodil 21. května 1952 v Chicagu jako jedenáctý ze dvanácti (!) sourozenců, se kterými po otcově odchodu od rodiny když mu bylo pět vyrůstali jen s matkou po městských ubytovnách. Podle úsloví, "kdo nemá v hlavě, musí mít v nohou" doháněl na střední škole slabé studijní výsledky na fotbalovém hřišti, kde si dokonce vyběhal sportovní stipendium na univerzitě, ze které ho ale po roce "vylili." Živil se pak různě, mj. jako armádní policista a vyhazovač. Když mu vysněnou kariéru profi fotbalisty překazilo zranění kolene, rozhodl se pro dráhu tanečníka na Broadwayi a začal si dělat konexe v šoubyznysu.

Ty mu dopomohly k místu bodyguarda hvězd, kterého dělal devět let, mj. i Stevu McQueenovi, Muhammadu Alimu nebo Michaelu Jacksonovi. Na jeho vizitce jste mohli číst že "S výjimkou Boha vás nikdo neochrání líp než já" a na jeho výplatní pásce cifru 3000 dolarů na den. V roce 1980 si změnil jméno na Mr. T, aby mu lidé museli říkat "pane" a ve stejné době také údajně objevil na stránkách National Geografic svůj proslulý účes, nošený africkými bojovníky. Dalším jeho trademarkem se pak stalo množství zlatých šperků kolem krku (v celkové hodnotě 300 000 dolarů), které kdysi jako vyhazovač odebral neposlušným zákazníkům.

V roce 1982 si ho na soutěži "The World's Toughest Bouncer" všiml Sylvester Stallone a angažoval jej jako svého protivníka do třetího ROCKYHO. Role hrozivého zvířecího zabijáka Clubbera Langa nevraživě cedícího primitivní invektivy, mj. i slavnou hlášku "I pity the fool!" (Lituju toho blázna!) mu přinesla obrovskou slávu, kterou rok nato zúročil rolí v populárním akčním seriálu "A-TEAM", kde ztvárnil dalšího zlobivého černocha, vietnamského veterána B.A. Baracuse. Když byl na tiskové konferenci dotázán, jestli je také tak blbý jako postavy, které hraje, s klidem odpověděl: ""Potřebujete chytrého, aby zahrál blbého." Ve stejném roce měl na stanici NBC premiéru šestnáctidílný animovaný seriál "MR. T", ve kterém hrál sám sebe a jako majitel tělocvičny řešil s jejím osazenstvem různé záhady a bojoval se zločinem. Také si zahrál svérázného taxikáře v rané akční komedii Joela Schumachera D.C.CAB.

Na tu navázal v roce 1984 televizním béčkem THE THOUGHEST MAN IN THE WORLD a hodinovým výchovným videem se zpěvy "BE SOMEBODY OR BE SOMEBODY´S FOOL" (Buď někým nebo buď něčím bláznem), ve kterém děti učil mj. porozumět jejich původu a cenit si jej, zvládat hněv a stres, chodit do školy a nebrat drogy a obzvláště pak vážit si svých matek (píseň "Treat Your Mother Right" - Zacházej dobře se svou matkou). V tomto duchu také vydal rapové album "Mr. T's Commandments" (Přikázání Mr. T).

Objevil se pak v několika cameo rolích (AGENT WC 40, INSPEKTOR GADGET, BULŠIT) a reklam a krátce se zapletl se světem wrestlingu, když se po boku Paula Hogana zúčastnil první a druhé Wrestlemanie a dalších akcí. Vystoupil také v řadě televizních pořadů, mj. v programu křesťanské televize (je křesťan) a namluvil sám sebe v seriálu "SIMPSONOVI". Fenoménem se staly fotomontáže na internetu, ve kterých bojuje s různými známými osobnostmi.

V roce 1995 mu lékaři zjistili rakovinu se kterou se ale v následujících šesti letech úspěšně popral. Z prvního manželství má tři děti, nyní je svobodný

Burgess Meredith (Mickey)

23. prosince 2007 v 17:51 | Baryk |  Herci

Datum narození:

16.11.1907 Místo narození:Cleveland, Ohio, USA Znamení:Štír
Díky svému vynikajícímu pěveckému projevu navštěvoval školu sborového zpěvu Cathedral Choir School v Clevelandu. Vystudoval Amherst College v Massachusetts a od konce 20. let působil na divadle. 1930-33 byl členem divadla Eva Le Gallienne's Civic Repertory Theatre, kde debutoval v Shakespearově Romeovi a Julii. V roce 1933 se poprvé uvedl na Broadwayi v Brechtově Třígrošové opeře, ale prosadil se až hlavní úlohou ve hře Maxwella Andersona Winterset (1935), kterou její autor napsal na motivy známého případu Sacca a Vanzettiho přímo pro něj.

I nadále hrál především na jevišti, ačkoliv vytvořil i několik výrazných film. rolí, např. sezonního dělníka George v adaptaci románu Johna Steinbecka O myších a lidech (r. L. Milestone) a skutečnou postavu válečného dopisovatele Ernieho Pylea v dramatu Příběh pěšáka (r. W. Wellman). Po válce, během níž sloužil u letectva a v Úřadu pro válečné informace, se stal přední osobností amerického divadla jako herec i jako režisér.

Účinkoval také v rozhlase a v TV, kde se jako host objevil mj. v dramatických antologiích (Studio One, Omnibus, General Electric Theater, The U.S. Steel Hour, Suspicion, The Twilight Zone, Love American Style, Night Gallery) a v seriálech Ben Casey, 77 Sunset Strip, The Trials of O'Brien (O'Brienovy soudní případy), The Wild Wild West (Divoký West), Twelve O'Clock High (Přímo nad hlavou), Rawhide, Ironside, The Name of the Game (Jméno té hry), The FBI, The Man and the City (Muž a město), McCloud, CHiPS, In the Heat of the Night (V žáru noci - ČTV).

Pravidelně hrál v dramatickém seriálu Mr. Novak (1964-65), jako Tučňák v Batmanovi (1966-68), v dobrodružném seriálu Search (1972-73, Pátrání) a v sitcomu Gloria (1982-83). Za postavu právníka Josepha Welche v životopisném TV snímku o senátoru Josephu McCarthym Zadní střelec Joe dostal cenu Emmy.

Ve filmu většinou vytvářel výrazné charakterní úlohy a do širšího diváckého povědomí se zapsal až v 70. letech, kdy byl dvakrát nominován na Oscara za vedlejší role: podomní obchodník s čisticími prostředky a bývalý kabaretní herec Harry Greener, jehož dcera (Karen Blacková) se snaží proniknout jako herečka do Hollywoodu, v adaptaci románu Nathanaela Westa Den kobylek (r. J. Schlesinger); správce tělocvičny a starý trenér Mickey, který připraví opět do ringu svého bývalého svěřence (Sylvester Stallone), v úspěšném film. melodramatu Rocky (r. J. G. Avildsen).

Naposledy se výrazněji připomněl úlohou dědečka, jehož syn (Jack Lemmon) se od dětství hašteří se svým stejně starým sousedem (Walter Matthau), v komedii Dej si pohov, kámoši (r. D. Petrie) a v jejím pokračování. Jako režisér se za války podílel na krátkých snímcích Salute to France (1944, Pozdrav Francii; s Jeanem Renoirem) a Welcome to Britain (1944, Vítejte v Británii). V hraném filmu režijně debutoval psychologickým kriminálním dramatem Muž na Eiffelovce s Charlesem Laughtonem v úloze komisaře Maigreta. Často namlouval komentáře k dokumentárním snímkům.

V roce 1963 se poprvé představil na londýnském jevišti v titulní roli v O'Neillově aktovce Hughie. Třetí z jeho čtyř manželek byla herečka Paulette Goddardová (1944-49), pro kterou napsal scénář filmu Deník komorné (r. J. Renoir), na němž se podílel ještě jako herec a spoluproducent. Je autorem autobiografie So Far, So Good (1994, Zatím je to dobrý).